Kdy je čas změnit práci?

Jaké otázky, nebo myšlenky se vám honí hlavou, když přemýšlíte o změně práce? 

  • Chci už konečně dělat něco smysluplného.
  • Práce mě vlastně baví ale ten šéf, škoda, že není jiný.
  • Už umím svou práci a chci se naučit i něco jiného.
  • Vím, že by to mohlo fungovat i lépe ale tady (v této firmě s těmito lidmi) to nejde. 
  • Nebudu po roce fluktuant?
  • Budou mít o mně ještě někde zájem, když jsem tu už desátý rok?

Jakou z těchto otázek jste si položili vy? 

Tak se pojďme zamyslet například na tím, když u jedné firmy pracujete dlouhodobě, tedy více jak 4-5 let. 
Položte si v první řadě otázku, proč chcete změnu udělat. Co vám má změna přinést a jaká rizika, či diskomforty vás čekají. 
Buďte k sobě upřímní a nekreslete si to v růžových barvách. Fakticky zhodnoťte svou současnou pracovní i životní situaci. 

Neschovávejte svou pohodlnost a strach ze změny za slovo loajalita. Nemějte obavy z neznámých věcí a nových lidí. Zajímejte se o to jaká firma je navenek i uvnitř, jak na vás lidksky působí nadřízený, jak se tam lidé k sobě chovají, jaká je atmosféra, jak zaměstnanci o firmě mluví. V neposlední řadě také o to, co se tam naučíte a jaké to pro vás bude mít výhody. Nezapomínejte ale i na to, co vy dané firmě můžete přinést a proč by vás tedy měli přijmout. 

Ano, chce to kus odvahy rozhodnout se opustit komfortní zónu a odejít z místa, kde již všechno a všechny znáte. Nic vás tam už nepřekvapí. Sice zodpovídáte i za důležité věci, jako je třeba sestavení rozpočtu oddělení. Ale už jste ho dělali minulý rok a rok předtím a rok předtím a tamten rok vlastně také. Takže to máte nacvičené jako taneční sestavu, kterou se chystáte předvést na facebooku, nebo pro pamětníky, na spartakiádě.
No a nyní byste seděli někde, kde se třeba žádný rozpočet nedělá, takže nemáte co uplatňovat a vaši léty nacvičenou sestavu tu nepředvedete. Takže co teď?

Cítíte-li se na rozcestí a nevíte-li si rady, ráda se s vámi sejdu a poradím. Projdeme vaše přání a reálné možnosti. Probereme i aktuální situaci na trhu práce a zrevidujeme, či sestavíme spolu váš životopis, tak aby byl zajímavý a upoutal nového zaměstnavatele. Neváhejte mě proto kontaktovat:)

Alex