Mgr. Alexandra Filipová

Během více, jak 20 let praxe jsem pracovala jak personální agentuře, tak v několika firemních interních HR odděleních a věnovala se každodenním personálním činnostem, ale i zajímavým a ojedinělým HR projektům.
 
Jednalo se například o výběr zaměstnanců, práci s psychodiagnostickými metodami a osobnostními dotazníky. Během své práce v recruitmentu jsem pro své zaměstavatele vyhledala stovky nových kolegů a kolegyň a to převážně na odborné pozice.


Zároveň jsem také pracovala na jejich vzdělávání a odborném rozvoji. Mnoho z nich se později posunulo do skupin klíčových lidí - talent pools, kde jsme rozvíjeli jejich osobností a často i manažerský potenciál.
Měla jsem možnost seznámit se i s nastavováním benefitných a jazykových programů.

Došlo samozřejmě i na řízení a odpovědnost za rozpočty, spolupráci s dodavateli a reporting. Setkala jsem se i s nastavováním odměňování, pravidelným hodnocením, ať již  ročním, projektovým, nebo pomocí 360° zpětné vazby.

K mé práci patřilo také nastavováním metod motivace, řešení pracovně právních záležitostí a spolupráce se mzdovou účetní. 
Také jsem měla možnost zapojit se do aktivit týkajících se firemních hodnotsociální zodpovědnosti firem a prací s hendikepovanými kolegy.

 

To co je pro mě a v mé práci důležité, je vlastně velmi prosté.
Dobře to vystihují tři zdánlivě jednoduchá slova,
v jejichž duchu se snažím personalistiku praktikovat.

- EFEKTIVITA - PRAKTIČNOST - FÉROVOST -