Fotografie v životopisu ano nebo ne?

ano ano, to je téma.  Otázka vlastně stojí tak, jestli fotografii dávat do životopisu, či nikoliv.

Názory se růzí. DOBŘE zvolená fotografie vám může pomoci ale i nemusí. Ano, je to tak. I přestože zvolíte seriózní fotografii, může se stát, že prostě nebudete jen sympatičtí a může to rozhodnout o vašem pozvání na schůzku. Nicméně logicky uvažující personalista, či manažer, který opravdu hledá kvalifikovaného zaměstnance a ne miss kancelář, se oprostí od vzhledu, protože ten za vás přeci nepracuje a raději si důkladně pročte vaše odborné zkušenosti. 

Nicméně ŠPATNĚ zvolená fotografie je něco, co by se vám nikdy nemělo přihodit. 
Vyvarujte se tedy fotografií z dovolené, ze sportů, či se členy rodiny, ať jsou seberoztomilejší a váš život jakkoliv naplňují štěstím. Neboť do vašeho CV patří pouze fotografie tzv. pasového formátu, která znázorňuje vaši tvář.
V tomto případě neváhejte využít služeb profesionálního fotografa, který vám vytvoří portrétovou fotografii, kterou můžete využít i jako profilovou fotku na různých webech, či prezentacích.  

Nemáte-li takovou fotografii, nebo si nejste jisti a váháte, raději volte dobře zpracovaný a přehledný životopis (max dvě A4) bez fotografie. 

Budete-li potřebovat pomoci s tvorbou životopisu, prosím neváhejte se na mě obrátit. Mnoho let jsem ve firmách posuzovala došlá CV od kandidátů, a tak vím, kde uchazeči dělají základní chyby a co zaujme budoucího šéfa. 

Hezký den přeje 
Alex